7,7,7

Ingeborg Jacobs i Sergey Maximishin będą przebywać na rezydencjach w Tarnowskich Górach.

Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris wraz z Fundacją Dokumentalistów “Picture This” realizuje międzynarodowy projekt “7, 7, 7″, którego główną ideą jest stworzenie przez znamienitych fotografów oraz pisarzy z Polski i ze świata artystycznych wypowiedzi na temat siedmiu miast województwa śląskiego.

W wyniku rezydencji artystów powstanie zbiór autorskich wizji Śląska, które w dalszej perspektywie prezentowane będą zarówno mieszkańcom biorących udział w projekcie miast, ale także międzynarodowej publiczności. Projekt zakłada m.in.: organizację wystaw w Polsce i za granicą, organizację projekcji w przestrzeni publicznej polskich miast oraz wydanie publikacji stanowiącej podsumowanie działań zaproszonych do projektu artystów.

Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki jest partnerem projektu.